Юридические услуги

Юрадреса

Юридические адреса

Юридические адреса в Киеве и области Продажа юридических адресов немассовой регистрации во всех районах г.Киева и Киевской области.Публикации

Национальные нюансы развода с иностранцем

Национальные нюансы развода с иностранцем Что же касается процесса расторжения брака с участием граждан другой страны, то Украина имеет огромное количество договоров ...

Отзывы о юристах в каталоге

Отзывы о юристах в каталоге Отзывы про адвокатов, комментарии бывших клиентов помогают выбрать наиболее достойного защитника, а разбивка по городам помогает ...

Право расторгнуть брак между иностранцами ...

Право расторгнуть брак между иностранцами в Украине Довольно любопытный факт - в некоторых странах мира запрещено обращение своих граждан в судебные органы, если он постоянно ...Новости

Из-за пьянства на рабочем месте милиционер поплатился .

Из-за пьянства на рабочем месте милиционер поплатился жизнью Прокуратурой города Киева начато уголовное производство по факту умышленного убийства милиционера, произошедшего накануне в одном из финучреждений Голосеевского района. Об этом сообщает пресс-служба ...

На Миколаївщині працівники ДАІ щоденно забезпечують ...

На Миколаївщині працівники ДАІ щоденно забезпечують безпеку на головній вулиці міста Щодня сотні людей виходять на головну вулицю міста Миколаєва, щоб приємно провести час, зустрітися з друзями або просто прогулятися й полюбуватися головною ялинкою Миколаївщини. Погода та наслідки ...

Евросуд уведомил власти РФ о двух жалобах по «делу ...

Евросуд уведомил власти РФ о двух жалобах по «делу Магнитского» Европейский суд по правам человека в Страсбурге уведомил власти РФ о двух жалобах по делу скончавшегося в столичном СИЗО аудитора фонда Hermitage Capital Сергея Магнитского, направив свои вопросы, ...

Про затвердження Положення про музей органів внутрішніх справ та вищих навчальних закладів МВС України, Міністерство внутрішніх справ УкраїниМІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

 • 31.05.2013  № 532
 • Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26 червня 2013 р. за № 1067/23599

  Про затвердження Положення про музей органів внутрішніх справ та вищих навчальних закладів МВС України

  Відповідно до Закону України «Про музеї та музейну справу» ( 249/95-ВР ), пункту 9 Положення про Міністерство внутрішніх справ України( 383/2011 ), затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 383, з метою розвитку в працівників органів внутрішніх справ високих морально-етичних, професійних якостей, високого рівня правової культури, поваги до закону, службової та виконавської дисципліни, створення позитивного іміджу працівника міліції, а також підвищення ролі музеїв як центрів дослідження, збереження та експонування історичних, бойових і службових реліквій, предметів і матеріалів, що розкривають героїчність професії працівника органів внутрішніх справ, НАКАЗУЮ:

  1. Затвердити Положення про музей органів внутрішніх справ та вищих навчальних закладів МВС України, що додається.

  2. Начальникові Департаменту кадрового забезпечення МВС України Диваку М. М., начальникам головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на транспорті, ректорам вищих навчальних закладів, командувачу внутрішніх військ МВС України:

  2.1. Активізувати діяльність з розвитку музейної справи в системі МВС України, забезпечити доступ особового складу органів, підрозділів і установ системи МВС України, інших громадян до ознайомлення з експонатами і музейними матеріалами, що відображають історію і сучасну діяльність органів охорони правопорядку.

  2.2. Провести аналіз діяльності музеїв, що перебувають у безпосередньому підпорядкуванні органів, підрозділів і установ МВС України, привести документальну базу музеїв у відповідність до Положення про музей органів внутрішніх справ та вищих навчальних закладів МВС України, затвердженого цим наказом, розробити і реалізувати комплекс заходів щодо підвищення ефективності їх роботи та зміцнення матеріально-технічної бази.

  2.3. Використовувати різноманітні форми і методи роботи з пропаганди музейних цінностей, що сприяють підвищенню інтересу в особового складу до історичних, бойових і трудових реліквій, предметів і матеріалів, що розкривають почесність служби працівника органів внутрішніх справ.

  2.4. Сприяти комплектуванню штату музеїв кадрами, які мають професійну освіту.

  2.5. Здійснювати творчу взаємодію з регіональними та муніципальними музеями з метою обміну досвідом.

  3. Департаменту кадрового забезпечення (Дивак М. М.) забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

  4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра — керівника апарату Лекаря С.І.

  5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

  Міністр генерал внутрішньої служби України

  В. Ю. Захарченко

  ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ МВС України 31.05.2013  № 532

  Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26 червня 2013 р. за № 1067/23599

  ПОЛОЖЕННЯ про музей органів внутрішніх справ та вищих навчальних закладів МВС України

  І. Загальні положення

  1.1. Це Положення регламентує діяльність музеїв, що діють у складі організацій та навчальних закладів в системі МВС України.

  1.2. Музей органів внутрішніх справ — це заклад, що діє у складі організацій та навчальних закладів в системі МВС України, який здійснює збереження, вивчення та використання музейних експонатів, пам'яток і матеріалів, які розкривають історію органів внутрішніх справ, форми і методи їх роботи в боротьбі зі злочинністю та захист прав і свобод громадян, висвітлюють особливості правоохоронної діяльності.

  1.3. Музей здійснює свою наукову та іншу діяльність відповідно до законодавства України з урахуванням наявних фінансових і господарських ресурсів.

  1.4. Музей діє відповідно до положення, яке розробляється відповідно до цього Положення та чинного законодавства України, погодженого з відповідними підрозділами кадрового, фінансового та юридичного забезпечення і затвердженого начальниками організацій та навчальних закладів в системі МВС України, у складі яких він діє.

  1.5. Музей взаємодіє з державними, науковими, громадськими та іншими заінтересованими закладами і установами.

  1.6. Оригінальні пам'ятки історії, культури і природи, які мають наукову, історичну, художню чи іншу культурну цінність та зберігаються у фондах музею, входять до складу Музейного фонду України та підлягають обліку в порядку, установленому законодавством України.

  1.7. Про підсумки своєї роботи музеї звітують кожного року до 15 січня Департаменту кадрового забезпечення МВС України.

  1.8. В архіві музею збираються і зберігаються плани роботи і звіти про виконання, протоколи засідань вченої, навчально-методичної, художньої рад, фондово-експертної комісії, рукописи науково-дослідних робіт, тематичні експозиційні плани, матеріали архітектурно-художніх рішень, інша проектна документація, тексти лекцій-екскурсій, методичних посібників і рекомендації до формування фондових та експозиційних матеріалів, звіти про науково — пошукові експедиції та відрядження, заповнені книги відгуків відвідувачів, інші документи і матеріали, які створюються та нагромаджуються за час роботи музею і мають фахову та наукову цінність.

  1.9. У роботі музею має здійснюватися: вивчення і застосування міжнародного досвіду організації і зміст музейної роботи, установлення і розвиток взаємовигідних наукових та ділових зв'язків із закордонними музеями, організаціями і приватними колекціями; участь у роботі Українського комітету Міжнародної ради музеїв, Міжнародної поліцейської асоціації; підготовка і проведення семінарів керівників споріднених музеїв зарубіжних країн, обмін із ними досвідом роботи, матеріалами і тематичними виставками, співпраця в підготовленні і виданні збірників наукових праць; організація відповідно до взаємної домовленості між спорідненими музеями та іншими установами виставок спецзасобів, нагород та інших специфічних пам'яток; листування і обмін експонатами з музеями відповідної тематики і колекціонерами інших країн, які здійснюються на підставі документів відомчого та загальнодержавного рівнів.

  1.10. Фінансове та матеріально-технічне забезпечення музею здійснюється за рахунок організацій та навчальних закладів системи МВС України, у складі яких він діє.

  II. Керівництво діяльністю музею

  2.1. Загальне керівництво діяльністю музею здійснюють керівник організації та навчального закладу в системі МВС України, у складі яких знаходиться музей.

  2.2. Організовує і спрямовує діяльність музею начальник підрозділу кадрового забезпечення організації та навчального закладу в системі МВС України, у складі яких знаходиться музей, який є відповідальним за:

  координацію діяльності музею з підрозділами кадрового забезпечення та іншими структурними підрозділами;

 • зміст і спрямованість діяльності музею;
 • здійснення контролю над комплектуванням і збереженням музейних фондів;
 • надання допомоги в зборі історичних пам'яток і матеріалів, здійсненні повсякденної практичної діяльності;

  використання музейної експозиції в цілях професійного, морального, патріотичного виховання особового складу органів внутрішніх справ;

 • зміцнення матеріально-технічної бази;
 • укомплектування відповідними фахівцями;
 • здійснення контролю над діяльністю музею.
 • 2.3. Безпосереднє керівництво діяльністю музею здійснює працівник музею.

  2.4. Працівник музею відповідає за:

 • своєчасне виконання завдань, покладених на музей;
 • стан, зберігання та використання за призначенням музейного зібрання і майна.
 • 2.5. Працівник музею зобов'язаний:

  знати вимоги нормативно-правових актів, що регламентують організацію музейної справи та діяльність музею;

 • контролювати комплектування музейних зборів;
 • здійснювати науково-дослідну, фондову, експозиційну, методичну, освітню, видавничу, фінансово-господарську та інші види діяльності музею;

  уносити пропозиції начальнику органу, у підпорядкуванні якого знаходиться музей, щодо здійснення науково-дослідної, фондової, експозиційної, методичної, освітньої, видавничої, фінансово-господарської та іншої діяльності музею;

 • здійснювати контроль за роботою охоронної сигналізації і схоронністю музейного фонду;
 • організовувати підготовку до видання збірників наукових праць, каталогів, путівників, буклетів, листівок та іншої друкованої продукції, що розробляється музеєм;

  реалізовувати в установленому порядку проведення кінофотозйомок, копіювання і тиражування музейних експонатів;

  контролювати проведення заходів з охорони праці та попередження виробничого травматизму, здійснювати в установленому порядку облік і розслідування нещасних випадків на виробництві;

  підтримувати в установленому порядку відносини з представниками органів виконавчої влади, закладів культури, творчих спілок, громадських об'єднань, засобів масової інформації, вітчизняних і зарубіжних музеїв;

 • організовувати в установленому порядку обмін музейними виставками та досвідом музейної роботи.
 • ІІІ. Основні функції і завдання музею

  3.1. У своїй практичній діяльності музей реалізовує такі функції:

 • науково-дослідну;
 • освітню;
 • виховну;
 • інформаційно-довідкову;

 • охоронну;
 • документування.
 • 3.2. Завданнями музею є:

  виявлення та збір предметів музейного значення з метою постійного збагачення музейних зібрань новими надходженнями;

 • усебічне дослідження предметів, що надійшли до музею, і визначення їх історичної значимості;
 • цілеспрямоване і об'єктивне відображення в музейному зібранні різних історичних подій і явищ відповідно до профілю музею;

 • створення умов, що забезпечують повне збереження культурних цінностей;
 • участь у професійному, моральному, патріотичному вихованні особового складу органів внутрішніх справ та членів їх сімей, у підвищенні їх загальноосвітнього і культурного рівня та організації повноцінного культурного дозвілля;

  участь в історичній роботі органів внутрішніх справ, складання історичних довідок, формулярів про діяльність органів внутрішніх справ;

  взаємодія з творчими спілками, засобами масової інформації і громадськими об'єднаннями, що діють відповідно до законодавства України, з питань підвищення авторитету та престижу служби в органах внутрішніх справ, збереження патріотичних традицій;

  здійснення в установленому порядку контактів з музеями та іншими установами культури з метою вдосконалення музейної діяльності.

  ІV. Основні напрями музейної діяльності

  4.1. Музеї, що діють у складі організацій та навчальних закладів в системі МВС України, будують свою роботу в контакті з бібліотеками, архівами, ветеранськими організаціями органів внутрішніх справ.

  4.2. Основними напрямами музейної діяльності є:

  наукове комплектування музейних фондів, що включає в себе комплекс заходів з наукового розроблення планів збору музейних матеріалів і їх практичного здійснення;

  науково-фондова робота, яка здійснюється з метою формування музейного зібрання, забезпечення схоронності, вивчення музейних предметів і музейних колекцій та створення умов для їх використання;

 • науково-дослідна робота, що полягає в отриманні нових знань на основі вивчення музейного зібрання;
 • науково-експозиційна робота, спрямована на створення, розвиток і вдосконалення експозиції;
 • науково-методична робота з метою розроблення, виявлення, опису та впровадження передових методів і професійних прийомів музейної діяльності;

  науково-освітня робота, що реалізує освітню і виховну функцію під час роботи з різними категоріями відвідувачів як у самому музеї, так і поза його межами;

  науково-видавнича робота, яка полягає в підготовленні, виданні та розповсюдженні друкованої продукції музею.

  V. Наукове комплектування музейних фондів

  5.1. Наукове комплектування музейних фондів включає в себе розроблення наукової концепції комплектування, планування, науково-збиральницьку роботу, оформлення документів, надходження і відбору експонатів для поставлення їх на державний облік і зберігання у фондах.

  5.2. Для визначення історичної цінності предметів, їх оцінки, відбору та придбання з метою включення до складу музейного зберігання в музеях створюється фондово-закупівельна комісія.

  5.3. Основу комплектування фондів становить збиральницька робота музею, яка є цілеспрямованим, плановим процесом виявлення, збирання документів та предметів музейного значення для поповнення музейного зібрання.

  5.4. Комплектування музейних фондів ведеться шляхом:

  збирання історичних пам'яток під час відряджень, надходження матеріалів з органів, підрозділів, установ МВС України, архівів, редакцій газет і журналів, від ветеранів органів внутрішніх справ та членів їх сімей;

  безоплатного отримання у вигляді оригіналів, макетів, моделей або муляжів різних зразків зброї, спецтехніки, обмундирування, знаків розрізнення (відмінності), документів та інших предметів з органів, підрозділів, установ МВС України;

  придбання в установленому порядку музейних предметів, творів образотворчого мистецтва в організаціях, установах та в приватних осіб;

  обміну дублетних та непрофільних матеріалів з інших музеїв, установ та від приватних осіб на предмети музейного значення, що відповідають профілю музею, а також за рахунок надходжень, які подаровані організаціями або приватними особами.

  5.5. Діяльність музею з комплектування музейних фондів регламентується:

 • науковою концепцією комплектування музейних фондів;
 • річними планами комплектування музейних фондів;
 • планами відряджень;
 • письмовими звітами про підсумки роботи у відрядженнях.
 • VI. Фонд музею і науково-фондова робота

  6.1. Музейні предмети і музейні колекції музеїв, що знаходяться у складі організацій та навчальних закладів системи МВС України, є частиною державного Музейного фонду України.

  6.2. Фонд музею складається з основного фонду і фонду науково-допоміжних матеріалів.

  6.3. До основного фонду належать музейні предмети різних типів, що мають історичну та наукову цінність. З основного фонду може бути виділений обмінний фонд, який складається з непрофільних музейних предметів і дублетних (понад п'ять) примірників.

  6.4. До науково-допоміжного фонду належать предмети, виготовлені музеєм для потреб експозиції і виставок, а також різні відтворення експонатів, придбані музеєм у процесі комплектування. З цього фонду також може бути виділений обмінний фонд.

  6.5. З предметів, що надійшли до музею з інших музеїв, організацій, установ або від приватних осіб на обмежений термін, може створюватися фонд тимчасового зберігання.

  6.6. У музеях з великим зібранням музейних предметів облік у фондах ведеться за групами зберігання згідно з прийнятою класифікацією.

  6.7. Зміст науково-фондової роботи складають: наукова обробка (вивчення та науковий опис), облік (первинна реєстрація та інвентаризація), зберігання та інші види робіт з музейними предметами.

  6.8. Усі види науково-фондової роботи фіксуються в документах обліку та наукової обробки.

  6.9. Документальне забезпечення обліку музейних фондів здійснюється в порядку, установленому чинним законодавством України.

  6.10. Для оперативної та наукової роботи з музейними колекціями в музеях поряд з основними формами музейного обліку використовуються форми допоміжного обліку, до яких належать картки (картотеки) та додаткові описи.

  VII. Науково-дослідна робота

  7.1. До змісту науково-дослідної роботи належать:

 • розроблення наукової концепції музею;
 • дослідження у сфері комплектування фондів;
 • вивчення музейних предметів і музейних колекцій;
 • наукове проектування музейної експозиції (виставок);
 • вивчення історії органів внутрішніх справ;
 • соціологічні та соціально-психологічні дослідження, які спрямовані на вивчення музейної аудиторії та підвищення ефективності роботи музею.

  7.2. Основними документами, що визначають напрям і форми науково-дослідної роботи, є поточні плани та план науково-дослідних робіт на рік, а також наукові концепції комплектування музейного зібрання, удосконалення фондової та експозиційної роботи.

  VIIІ. Науково-експозиційна робота

  8.1. Зміст науково-експозиційної роботи музеїв складають наукове, художнє, технічне і робоче проектування музейних експозицій, реекспозиція, спостереження за станом експонатів та експозицій, монтаж і демонтаж експозицій.

  8.2. Основу науково-експозиційної роботи музеїв становить проектування музейних експозицій, що включає в себе попереднє розроблення наукового змісту, архітектурно-художнього рішення і технічного оснащення експозицій з урахуванням завдань та умов їх створення.

  8.3. Під час проектування музейної експозиції розробляються такі групи документів:

  наукове проектування експозиції — включає в себе наукову концепцію експозиції, розширену тематичну структуру експозиції, тематико-експозиційний план, сценарій експозиції;

  художнє проектування експозиції (мистецький проект) — включає в себе архітектурно-художню концепцію експозиції (генеральне рішення), ескізний проект експозиції;

  технічне і робоче проектування експозиції — включає в себе макети окремих розділів і тем, монтажні листи експозиції, робочі креслення;

 • прийом експозиції.
 • 8.4. При проектуванні експозицій необхідно дотримуватися таких вимог:

  музейні матеріали та засоби, що використовуються при побудові експозиції, повинні сприяти активному сприйняттю відвідувачами музею тих явищ і подій, яким присвячена експозиція;

  інформація, що знаходиться в експозиції, повинна бути чіткою, дохідливою, об'єктивною;

  музейні предмети і колекції, призначені для загального огляду, не повинні містити відомостей, що становлять державну таємницю, а також інформацію для службового користування;

  розміщення експозиції повинно забезпечувати зручність її огляду та умови для вільного доступу відвідувачів.

  8.5. Важливим розділом науково-експозиційної роботи є виставкова робота, пов'язана зі створенням та експлуатацією стаціонарних і пересувних виставок.

  ІX. Науково-освітня, методична та видавнича робота

  9.1. Науково-освітня робота здійснюється на основі музейних матеріалів, експозицій, виставок з урахуванням диференційованого підходу до аудиторії і реалізується в різних заходах освітнього, виховного і культурного змісту, а також в узагальненні та поширенні досвіду музейної роботи.

  9.2. До основних форм науково-освітньої роботи музеїв належать:

  екскурсії по експозиціях і виставках, а також лекції, доповіді, бесіди з тематики, що відповідає профілю музею;

  історичні читання, теоретичні конференції, теле- і радіорепортажі про музеї, музейні предмети, усні журнали, музейні уроки;

  тематичні заходи, присвячені державним святам, пам'ятним датам в історії органів внутрішніх справ, вечори вшанування та зустрічі з ветеранами органів внутрішніх справ;

 • музейні гуртки та клуби, дні відкритих дверей;
 • пересувні виставки.
 • 9.3. Музеї ведуть облік науково-освітньої роботи за такими напрямами:

 • облік відвідуваності експозицій, виставок та інших заходів;
 • облік кількості проведених заходів;
 • облік навантаження кожного співробітника музею, який бере участь в організації та проведенні заходів інформаційно-просвітницького характеру.

  9.4. Відомості про проведені заходи щодня фіксуються в спеціальних журналах роботи музеїв. Крім того, до документації науково-освітньої роботи музею відносяться:

 • тексти екскурсій;
 • тематичні плани екскурсій, лекцій, бесід;
 • плани (сценарії) різних заходів інформаційно-просвітницького змісту.
 • 9.5. Науково-методична робота спрямована на:

  визначення актуальності проблематики розвитку, перспективних і поточних завдань, удосконалення музейної роботи;

  пошук шляхів і способів підвищення ефективності та якості науково-фондової, науково-освітньої, науково-експозиційної роботи, комплектування та пропаганди музейних колекцій;

  розроблення, виявлення, опис і впровадження передових методів та професійних прийомів музейної роботи;

 • розроблення науково-методичних посібників і рекомендацій;
 • визначення методів реставрації музейних предметів.
 • 9.6. З метою пропаганди та популяризації музейних предметів і музейних колекцій музей готує до видання наукові праці, інформаційні бюлетені, каталоги, методичні посібники, публіцистичні і рекламно-довідкові збірники, каталожні картки і бланки, буклети, календарі, ксерокопії оригінальних музейних матеріалів тощо.

  Начальник Департаменту кадрового забезпечення МВС України генерал-майор міліції

  М. М. Дивак

  Юридичний портал Справедливість

  Возможно, это Вам будет интересно: