Щорічно в країні на дорогах у дорожніх пригодах травмуються сотні дітей, та десятки дітей гинуть від отриманих травм. В Луганській області з початку року травмовано 98 дітей і шість малолітніх громадян померли від отриманих травм. Під час канікул кількість ДТП за участю малюків збільшується. Не випадково, саме напередодні зимових канікул, працівники ДАІ проводять ряд заходів, спрямованих на попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму: рейди, бесіди та вікторини.
Якщо навички поведінки дорослого у дорожньому русі вже сформовані, і змусити дотримуватися Правила дорожнього руху, можна в основному за допомогою штрафів, то дитину можна привчити безпеці дорожнього руху, займаючись вихованням з раннього дитинства. Цими заняттями можна довести дисципліновану поведінку дитини до дотримання Правил дорожнього руху самими батьками в повсякденному житті.
Ще один аспект проблеми — використання світлоповертаючих елементів. Пристрої, які світяться у темряві допомагаю на 70% зробити шлях пішоходів через проїжджу частину безпечним.
Саме використанню світлоповертаючих елементів був спрямований рейд з представниками ЗМІ працівників ДАІ з обслуговування Старобільського району, який проходив 11-го грудня. «Безпека дорожнього руху — це життя» написано на браслетах, які роздавали співробітники Державтоінспекції малолітнім пішоходам і дорослим велосипедистам.
Встановлено, що більше половини дорожніх пригод з дітьми відбувається саме з вини водіїв. Адже діти завжди залишаються дітьми. А дорослі ніколи не повинні бути байдужими до їх витівок на проїжджій частині.
«Будьте уважні. Ви, як учасник дорожнього руху, дотримуйтесь швидкісного режиму в населеному пункті і будьте обережні, помітивши дитину поблизу дороги»,- з такими словами правоохоронці звертаються до водіїв.
Щоб зробити рух на дорогах безпечніше, інспектори ДАІ нагадали дітям і батькам дорожні правила, і вручили світловідбиваючі браслети. З ними водіям буде легше помітити дитину на дорозі.
Перш, ніж зробити який-небудь маневр на дорозі чи то водієві, чи пішоходу необхідно чітко аналізувати наслідки. Серйозне ставлення до проблеми безпеки дорожнього руху з боку дорослих, уваги до дітей — є дієвими заходами щодо попередження ДТП за участю малюків.