Чергове змістовне спілкування представників громадськості та засобів масової інформації відбулось в УМВС України в Житомирській області. Участь у ньому взяли головний міліціонер регіону Юрій Дем’яненко та начальник УДАІ УМВС Володимир Гриб. Результативність роботи правоохоронців та резонансні події, першочергові завдання та конкретні кроки в їх реалізації — предмет спільного обговорення зацікавлених сторін.
Розпочинаючи спілкування начальник УМВС України в Житомирській області Юрій Демяненко розповів присутнім про загальну криміногенну ситуацію на території області.
У свою чергу, начальник ДАІ області розповів про заходи, що вживаються Державтоінспекцією щодо зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод і постраждалих у них людей. Наголосив, що основними причинами автопригод, що скоєні упродовж цього року, є перевищення безпечної швидкості руху, порушення правил маневрування, неочікуваний вихід пішохода на проїзну частину, виїзд на смугу зустрічного руху, ну й звичайно ж керування транспортним засобом у нетверезому стані.
Окремим болючим питанням є залишення водіями місць скоєння дорожньо-транспортних пригод, особливо тих, в яких є постраждалі учасники дорожнього руху. Своїми діями, полишаючи людину в небезпеці, коли від цього залежить життя потерпілого, водії вчиняють злочин, за який передбачена кримінальна відповідальність.
А отже, для того щоб не траплялись такі трагедії, керівник УДАІ УМВС через ЗМІ закликав усіх громадян неухильно дотримуватись Правил дорожнього руху, наголосив, що лише свідоме та неухильне виконання нашими громадянами вимог правил поведінки на дорозі здатне позитивно вплинути на стан аварійності, суттєво знизити тяжкість наслідків дорожньо-транспортних пригод. Саме до цього й закликає Державтоінспекція.
Досить серйозною проблемою стоїть питання, пов’язане з незаконними заволодіннями транспортних засобів. Цього року на території регіону скоєно 61 такий злочин, з яких понині не розкриті 27 випадків. При цьому найбільша кількість злочинів відбувається саме в обласному центрі. Як правило, найчастіше викрадаються автомобілі пострадянського виробництва, які, в переважній більшості, не обладнані протиугінними пристроями, що значно спрощує можливість незаконного заволодіння ними. Тому, звертаючись до автовласників, очильник ДАІ області попрохав їх уживати всіх заходів щодо забезпечення збереження свого майна, по — можливості залишати транспортні на охоронюваних автостоянках.
Керівник Державтоінспекції наголосив, що особисте спілкування з населенням дозволить правоохоронцям подивитися на роботу служби очима пересічного громадянина, більш широко виявити недоліки та проблемні питання, які потребують нагального вирішення. Зазначив, що всі бажаючі можуть прийти на особистий прийом та висловити свої зауваження й пропозиції щодо поліпшення діяльності ДАІ.