28 років назад на Чорнобильський АЕС сталася трагедія, якої ще не бачив світ. Вибух на четвертому реакторі спричинив техногенну катастрофу, забрав життя та здоров’я сотні тисяч людей, завдав невиправної шкоди навколишньому середовищу. Серед героїв, які забувши про власну безпеку, з перших хвилин ліквідовували наслідки аварії, було чимало працівників Державтоінспекції. Багатьох з них уже не має в живих.
Події, що сталися 28 років тому, неможливо згадувати без болю в душі. Нині німим докором на місці катастрофи залишилися спустошені села. Чорнобильська аварія назавжди змінила життя мільйонів родин, залишила гіркий слід в історії країни.
У ті страшні дні працівники міліції, пожежники, рятувальники та добровольці докладали надлюдських зусиль аби зменшити наслідки витоку ядерної радіації.
«Вшанувати пам'ять тих, хто віддав свої життя заради майбутніх поколінь, не шкодуючи себе, гасив пожежу на чорнобильський АЕС та висловити щиру подяку, хто багато років потому ніс службу в зоні відчуження — наш обов’язок, — зазначає начальник Державтоінспекції Анатолій Сіренко.
Серед правоохоронців — чорнобильців багато працівників Державтоінспекції. Особовий склад ДАІ не забуває і живих, і тих, хто вже пішов з життя. «Наші працівники відвідують родини загиблих, навідуються до ветеранів-чорнобильців, надають посильну допомогу у вирішенні питань соціально-побутового характеру», — розповідає Анатолій Сіренко.
Є серед чорнобильців і діючі працівники ДАІ. Пройшовши через горнило лиха, вони з гідністю несуть службу, виконуючи свій обов’язок перед народом України. Низький уклін вам, герої та вічна шана.