Юридические услуги

Юрадреса

Юридические адреса

Юридические адреса в Киеве и области Продажа юридических адресов немассовой регистрации во всех районах г.Киева и Киевской области.Публикации

Национальные нюансы развода с иностранцем

Национальные нюансы развода с иностранцем Что же касается процесса расторжения брака с участием граждан другой страны, то Украина имеет огромное количество договоров ...

Отзывы о юристах в каталоге

Отзывы о юристах в каталоге Отзывы про адвокатов, комментарии бывших клиентов помогают выбрать наиболее достойного защитника, а разбивка по городам помогает ...

Право расторгнуть брак между иностранцами ...

Право расторгнуть брак между иностранцами в Украине Довольно любопытный факт - в некоторых странах мира запрещено обращение своих граждан в судебные органы, если он постоянно ...Новости

Из-за пьянства на рабочем месте милиционер поплатился .

Из-за пьянства на рабочем месте милиционер поплатился жизнью Прокуратурой города Киева начато уголовное производство по факту умышленного убийства милиционера, произошедшего накануне в одном из финучреждений Голосеевского района. Об этом сообщает пресс-служба ...

На Миколаївщині працівники ДАІ щоденно забезпечують ...

На Миколаївщині працівники ДАІ щоденно забезпечують безпеку на головній вулиці міста Щодня сотні людей виходять на головну вулицю міста Миколаєва, щоб приємно провести час, зустрітися з друзями або просто прогулятися й полюбуватися головною ялинкою Миколаївщини. Погода та наслідки ...

Евросуд уведомил власти РФ о двух жалобах по «делу ...

Евросуд уведомил власти РФ о двух жалобах по «делу Магнитского» Европейский суд по правам человека в Страсбурге уведомил власти РФ о двух жалобах по делу скончавшегося в столичном СИЗО аудитора фонда Hermitage Capital Сергея Магнитского, направив свои вопросы, ...

Щодо індексації стипендії та зарплати сумісників, Міністерство соціальної політики УкраїниМІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

 • 25.10.2013  № 12082/0/11-13/10
 • Щодо індексації стипендії та зарплати сумісників

  Міністерство соціальної політики України розглянуло звернення <...> щодо індексації грошових доходів і повідомляє.

  Відповідно до пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення( 1078-2003-п ) (далі — Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078 (зі змінами), базовим місяцем при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації вважається місяць, в якому відбувається підвищення грошових доходів, зокрема підвищення стипендій.

  У разі коли грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення.

  Пунктом 10( 1078-2003-п )-1( 1078-2003-п ) Порядку( 1078-2003-п ) визначено, що обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації стипендії здійснюється починаючи з місяця, в якому її призначено.

  Враховуючи зазначене, при проведенні індексації базовим місяцем вважається місяць, в якому підвищуються стипендії.

  Наприклад, для студентів, які навчались у 2012 році і у вересні відбулось підвищення стипендії, то для проведення індексації стипендії цей місяць вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін. Індекс розраховується з наступного за базовим місяця, тобто з жовтня 2012 року. Право на індексацію відбудеться, коли індекс споживчих цін перевищить встановлений поріг індексації 101%.

  У випадку, якщо студенти у 2012 році, крім мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії, отримували додаткову соціальну стипендію, то для них також базовим місяцем вважається вересень 2012 року. Якщо підвищення стипендії у вересні 2012 року не перевищило суму індексації, яка склалась на той час, сума індексації мала визначатись з урахуванням суми підвищення, тобто визначалась фіксована сума індексації (у випадках, наведених у нашому листі у пункті 1, фіксована величина індексації становила: учням професійно-технічних закладів — 46,11 грн., студентам вищих навчальних закладів I — II рівня акредитації — 51,85 грн., для студентів вищих навчальних закладів III — IV рівня акредитації — 56,90 грн.).

  У разі продовження навчання таких студентів у 2013 році визначена фіксована сума індексації мала зберігатись.

  Оскільки індекс споживчих цін за період з жовтня 2012 року по вересень 2013 року не перевищив поріг індексації (101%), право на нарахування нової індексації за цей час не настало.

  Що стосується студентів, які зараховані на навчання у вересні 2013 року, то для них згідно з пунктом 10( 1078-2003-п )-1( 1078-2003-п ) Порядку( 1078-2003-п ) обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації стипендії здійснюється з місяця, в якому її призначено, тобто з вересня 2013 року. Базовим місяцем при проведенні індексації стипендії для таких студентів буде вважатись місяць, коли відбудеться підвищення призначеної їм стипендії.

  Таким чином, фіксована сума індексації для студентів, які навчались у 2012 році, не виплачується для тих студентів, які зараховані на навчання у вересні 2013 року.

  Щодо проведення індексації заробітної плати за сумісництвом.

  Відповідно до пункту 7 Порядку( 1078-2003-п ) особі, яка працює за сумісництвом, видається на її вимогу довідка з основного місця роботи про розмір доходу, що підлягає індексації, та проіндексованого доходу. На підставі цієї довідки провадиться індексація доходів від роботи за сумісництвом у межах суми, що не перевищує прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, з урахуванням отриманої заробітної плати за основним місцем роботи.

  Заробітна плата індексується в межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" ( 966-14 ) визначається у розрахунку на місяць.

  Порядком( 1078-2003-п ) не передбачено механізм визначення суми індексації та фіксованої її величини, якщо працівник працював неповний робочий час.

  Враховуючи, що при нарахуванні сум індексації застосовується прожитковий мінімум, який визначається у розрахунку на місяць, на нашу думку, сума індексації та фіксована її величина має визначатись у розрахунку за повний робочий час, а виплачуватись пропорційно відпрацьованому робочому часу.

  Враховуючи викладене та наведені у вашому листі приклади, працівнику за основним місцем роботи підвищено заробітну плату у січні 2013 року, отже, цей місяць є базовим при проведенні індексації. Індекс для проведення подальшої індексації розраховується з лютого 2013 року. Крім того, працівник отримує фіксовану суму індексації (365,90 грн.).

  У випадку, якщо цей працівник перебував у відпустці без збереження заробітної плати, йому виплачувалась заробітна плата за фактично відпрацьований час. Визначена фіксована сума індексації також мала виплачуватись за фактично відпрацьований час за основним місцем роботи.

  Оскільки працівник за основним місцем роботи отримує фіксовану суму індексації, розраховану виходячи з прожиткового мінімуму, визначеного за місяць, то на роботі за сумісництвом сума індексації не виплачується.

  Для працівника, який перебував у щорічній відпустці, сума індексації або фіксована її величина розраховується аналогічно.

  Заступник Міністра — керівник апарату

  В. Коломієць

  Юридичний портал Справедливість

  Возможно, это Вам будет интересно: