ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
ЛИСТ
Міністерству освіти і науки України пр. Перемоги, 10, м. Київ, 01135
Про надання роз'яснення щодо оформлення права постійного користування земельною ділянкою
Державним агентством земельних ресурсів України розглянуто лист Міністерства освіти і науки України від 25.07.2013 № 1/12-5961 щодо порядку оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки новоутвореною юридичною особою та повідомляється наступне.
Згідно із частиною другою статті 2 Земельного кодексу України( 2768-14 ) суб'єктами земельних відносин є громадяни, юридичні особи, органи місцевого самоврядування та органи державної влади.
Відповідно до частини п'ятої статті 59 Господарського кодексу України( 436-15 ) припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації — за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб — засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених цим Кодексом, — за рішенням суду.
Статтею 108 Цивільного кодексу України( 435-15 ) встановлено, що перетворенням юридичної особи є зміна її організаційно-правової форми. У разі перетворення до нової юридичної особи переходить усе майно, усі права та обов'язки попередньої юридичної особи.
У відповідності до частини другої статті 92 Земельного кодексу України( 2768-14 ) права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності.
Таким чином, після реорганізації новоствореній юридичній особі необхідно звернутися із клопотанням до відповідного органу виконавчої влади про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, з урахуванням їх компетенцій, визначених статтею 122 Земельного кодексу України ( 2768-14 ), з метою переоформлення права постійного користування земельними ділянками, у порядку, встановленому статтею 123 цього ж Кодексу.
Також зазначаємо, що пунктами 3( 5245-17 ) та 4 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України( 5245-17 ) "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності" від 6 вересня 2012 року № 5245-VI визначено, які землі належать до комунальної власності та які до державної власності.
Пунктом 6( 5245-17 ) цього ж розділу встановлено, що у разі якщо відомості про земельні ділянки, зазначені у пунктах 3( 5245-17 ) і 4( 5245-17 ) цього розділу, не внесені до Державного реєстру земель, надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, що є підставою для державної реєстрації таких земельних ділянок, а також її затвердження здійснюються:
за межами населених пунктів — органами виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють розпорядження такими земельними ділянками.
Заступник Голови
Є.С. Бердніков