У рамках Всеукраїнських профілактичних заходів «Увага! Діти на дорозі!» працівники Державтоінспекції Донецька щодня проводять профілактичні бесіди в школах і дитячих садах.
Одна з таких зустрічей була проведена з вихованцями дошкільного закладу №268 Калінінського району м. Донецька, який є міським методичним центром роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму.
Малюки із задоволенням відгадували тематичні загадки на знання Правил дорожнього руху, демонстрували власні вироби, малюнки, розповідали про те, які необхідні навички повинен засвоїти кожен пішохід, щоб завжди безпечно переходити дорогу.
Не забувають правоохоронці й про дорослих. Біля Академії автомобільного транспорту в м. Донецьку для дорослих разом з представниками обласного товариства Червоного Хреста України була організована акція «Навчись сам, зумій допомогти іншому!». Головна мета — навчити діями учасників дорожнього руху надати першу долікарську допомогу потерпілим. Під час тренінгів присутні на спеціальних манекенах опановували прийомами проведення штучного дихання, масажу серця, зупинки кровотечі, вчилися методам попередження необоротних процесів при черепно-мозкових травмах , травмах хребта , переломах кінцівок, грудини і ребер.
«Своєчасність проведення всіх маніпуляцій не тільки помітно може полегшити стан потерпілого, але і дає надію на сприятливий прогноз подальшого лікування вже в медичних установах» — зазначила Ірина Мітченко, представник товариства Червоного Хреста.
«Знання про порядок надання долікарської допомоги потерпілим завжди можуть стати в нагоді кожному в непередбачуваних життєвих ситуаціях» — додав інспектор ДАІ м. Донецька ст. лейтенант міліції Нікітін Олександр.
«Від кваліфікації, уміння і знань всіх прийомів надання допомоги може напряму залежати життя водіїв, що отримали травми, пасажирів або пішоходів, серед яких можуть бути і діти» — висловив свою думку Іван Ткаченко, водій з 30 річним стажем за кермом.
Проведення різноманітних заходів з профілактики аварійності, кожна зустріч з інспекторами ДАІ — ще один додатковий крок до освоєння дорожньої грамоти та зменшенню кількості і тяжкості наслідків у дорожньо-ранспортних пригодах .