Юридические услуги

Юрадреса

Юридические адреса

Юридические адреса в Киеве и области Продажа юридических адресов немассовой регистрации во всех районах г.Киева и Киевской области.Публикации

Национальные нюансы развода с иностранцем

Национальные нюансы развода с иностранцем Что же касается процесса расторжения брака с участием граждан другой страны, то Украина имеет огромное количество договоров ...

Отзывы о юристах в каталоге

Отзывы о юристах в каталоге Отзывы про адвокатов, комментарии бывших клиентов помогают выбрать наиболее достойного защитника, а разбивка по городам помогает ...

Право расторгнуть брак между иностранцами ...

Право расторгнуть брак между иностранцами в Украине Довольно любопытный факт - в некоторых странах мира запрещено обращение своих граждан в судебные органы, если он постоянно ...Новости

Из-за пьянства на рабочем месте милиционер поплатился .

Из-за пьянства на рабочем месте милиционер поплатился жизнью Прокуратурой города Киева начато уголовное производство по факту умышленного убийства милиционера, произошедшего накануне в одном из финучреждений Голосеевского района. Об этом сообщает пресс-служба ...

На Миколаївщині працівники ДАІ щоденно забезпечують ...

На Миколаївщині працівники ДАІ щоденно забезпечують безпеку на головній вулиці міста Щодня сотні людей виходять на головну вулицю міста Миколаєва, щоб приємно провести час, зустрітися з друзями або просто прогулятися й полюбуватися головною ялинкою Миколаївщини. Погода та наслідки ...

Евросуд уведомил власти РФ о двух жалобах по «делу ...

Евросуд уведомил власти РФ о двух жалобах по «делу Магнитского» Европейский суд по правам человека в Страсбурге уведомил власти РФ о двух жалобах по делу скончавшегося в столичном СИЗО аудитора фонда Hermitage Capital Сергея Магнитского, направив свои вопросы, ...

Чи багато українців щороку читають сорок книжок?

Чи багато українців щороку  читають сорок книжок?

Дані соціологів, видавців і читачів не збігаються

Микола ПЕТРУШЕНКО, Оксана МЕЛЬНИК,«Урядовий кур’єр»

На думку президента асоціації книговидавців і книгорозповсюджувачів Олександра Афоніна, знайти таку людину серед дорослих важко. Особливо він визнав, що долає не більш як двадцять томів. А ось соціологи, які здійснюють дослідження, скільки і як читають українці, констатували, що 4,5% наших співгромадян «ковтають» щомісяця більш як три книжки. Загалом, за їхніми даними, в Україні читає 48,7% дорослого населення.

При цьому, стверджує соціолог Євген Копатько, книжки більше люблять читати жінки. Перевагу віддають любовним романам. А ось чоловіки першістю не поступаються при знайомстві з фантастикою. І все-таки лідерство серед жанрів захопили історичні та детективні твори.

Соціологи констатують, що більше читають в обласних центрах, менше — в селах. Щодня книжку беруть в руки 17,7% дорослого населення, а 21,5% — кілька разів у рік. Звичним книжкам перевагу надає 87% населення. А ось десять відсотків наших співгромадян освоїли електронні носії.

Статистику соціологів Олександр Афонін доповнив власною, економічною, яку вважає об’єктивнішою. Продаж книжок падає: в 2010 році — на 25%, в 2011-му — на 26%, в 2012-му — на 10% При цьому грошообіг практично не змінюється за рахунок подорожчання продукції. Він робить висновок, що твердження, що 48,7% дорослого населення читає книжки, не зовсім відповідає реаліям життя. У нас багато людей, яким соромно зізнатися в протилежному, тому й відповідають позитивно на запитання соціологів, вважає він.

Якщо ж справді стільки читає, то це багато, чи мало? Приміром, в Німеччині з книжкою дружить 65% дорослого населення.

Чи радіти, що десять відсотків наших співгромадян перевагу надають електронним носіям? За словами Олександра Афоніна, у Франції таких один відсоток, а в Німеччині — п’ять. У чому причина нашого лідерства? Україну визнано найбільшою піратською країною в користуванні інтелектуальною продукцією, сказав Олександр Афонін. Любов до електронної книжки це підтверджує, оскільки всі користуються нею безплатно. Така практика, переконаний він, знищує серйозних авторів і видавців.

Як знайти новинку у глибинці

Як бачимо, соціологічне опитування дало підстави до глибшого аналізу і роздумів. А продовжити його, мабуть, є сенс таким повідомленням. Традиційно на початку весни невелике районне містечко Миколаїв, що на Львівщині, скликає «Книжкову толоку», на яку цьогоріч прибуло 60 письменників та 20 видавництв і рекордна кількість шанувальників книжки з райцентру й навколишніх сіл. Навіть негода не стала їм на заваді. Найактивнішими покупцями були школярі та їхні батьки: вони блискавично розкупили всі привезені книжки. А ще треба бачити, з яким захопленням спілкувалися вони з українськими літераторами. Можливо, саме так слід навертати громаду до читання? Та й де взяти вітчизняну книжку нині в глибинці? Збідніли шкільні й сільські бібліотеки (на придбання книжкових новинок упродовж двох десятиріч хронічно бракує коштів). А, зрештою, й купити книжку в селі ніде, з гіркотою констатують в Асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів Львівщини.

— Тішить, що хоч тепер нарешті почали шукати вихід із цього занепаду, — ділиться наболілим вчителька рідної мови з Нового Роздолу пані Марія. — Суспільство якось не помітило, як за щоденними клопотами прагматизм знівелював такі категорії, як духовність і моральність. Відтак бідкаємося про моральний занепад, натомість навіть у селах культивуються інші стандарти, далекі від культурних традицій. Молодь воліє проводити час не за книжкою чи на спортивному майданчику, а в барах. Тож подяка організаторам «Книжкової толоки»: й дорослі, і школярі не оминають цього форуму. Тішуся, бо за два дні серед відвідувачів побачила багатьох своїх нинішніх вихованців із книжковими новинками в руках.

Шкода лишень, кажуть миколаївці, що такі імпрези на районному рівні відбуваються вкрай рідко. Багато хто намагається розгадати феномен «Толоки», зокрема як вдалося в маленькому містечку організувати літературний форум всеукраїнського значення, який проводиться на районному рівні? Всі сходяться на одному: відчутна потреба в добрій, розумній книжці, тому й збираються в Миколаєві видавці, автори, які взялися втамовувати духовну спрагу, а не чекати, коли життя само собою внормується і розставить всі цінності на належні їм місця.

Якщо до проведення першої толоки організаторам доводилося ледь не впрошувати видавців приїхати на толоку з книжковою продукцією (останні не були впевнені, що матимуть вигоду від участі у форумі периферійного масштабу), то тепер через брак виставкових площ хоч відмовляй бажаним учасникам.

Завжди охоче відгукуються на запрошення провідні видавництва краю «Каменяр», «Свічадо», «Кальварія», «Богдан», «Апріорі», «Літопис», «Піраміда» та інші й книготорговельні підприємства. Хоч часто, як каже голова ради Асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів Львівщини Михайло Ватуляк, такі поїздки не приносять заробітків. Бо й за виставкові площі, і дорогу, й роботу працівників у вихідні дні треба заплатити.

Та попри це «Книжкова толока» в райцентрі, якій скептики передбачали короткий вік, розвивається, розширюється, апробує нові акції — фестивалі, презентації, поетичні марафони, майстер-класи. Важливою є, як зазначила організатор імпрези Люба Хомчак, атмосфера відкритості та щирості. Щойно «Книжкова толока» перегорнула чергову сторінку, а до Миколаєва вже телефонують з інших міст: тамтешні ентузіасти просять поділитися досвідом організації форуму.

Урядовий Кур'єр

Возможно, это Вам будет интересно: